تغییرات ریدینگ آزمون آیلتس 2022

تغییرات ریدینگ آزمون آیلتس 2022

آزمون آیلتس آکادمیک 2022

 

آزمون آیلتس به عنوان یک آزمون بین المللی همواره با تغییرات در فرمت سوالات سعی بر این داشته که مهارت های چهارگانه زبان آموزان را به صورت صحیح مورد سنجش قرار دهد. طبق شنیده ها در آزمون های آیلتس آکادمیک سال 2022 تغییراتی را شاهد خواهیم بود اما آیا این ماجرا حقیقت دارد؟ با موضوع تغییرات ریدینگ آیلتس سال 2022 با ما همراه باشید.

 

تغییر سوالات ریدینگ آیلتس 2022


همانطور که در بخش لیسنینگ ، تغییرات آیلتس را مورد بررسی قرار دادیم امروز قصد داریم تا سوالات ریدینگ آزمون آیلتس را در آزمون 8 ژانویه سال 2022 مورد بررسی قرار دهیم. قبل از هرچیز بدانید که فرمت کلی سوالات آیلتس 2022 تغییر نکرده و تغییر نخواهد کرد اما سختی و آسانی متن ها و همچنین نوع سوالاتی که در هر پارت مورد پرسش قرار میگیرد در گرفتن نمره ریدینگ شما تاثیرگذار خواهد بود.

در آزمون ریدینگ ژانویه 2022 تعداد سوالات تغییری نداشته و همانطور که در آزمون های کتاب های کمبریج 1 تا 16 مطالعه کرده اید، بخش ریدینگ درکل 40 سوال داشته و 3 پارت را شامل می شود که در آزمون آیلتس 2022 نیز همین امر رعایت شده بود.

ریدینگ آزمون آیلتس ژانویه 2022

سوالات ریدینگ ژانویه نیز تغییر در فرمت کلی سوالات نداشته اما برای اطمینان خاطر زبان آموزان به بررسی آنها میپردازیم. در بخش ریدینگ جمعا 40 آزمون وجود داشته است که به نحوه سختی و آسانی سوالات میپردازیم.

 

پارت اول ریدینگ آزمون آیلتس 2022


  1. پارت اول ریدینگ یعنی سوالات 1 تا 13 متنی در مورد چارلزدیکنز بوده و مراحل زندگی چارلزدیکنز از کودکی تا بزرگسالی به همراه شرایط خانوادگی وی ذکر شده بود و از این نظر که موضوع متن پارت اول یک زندگینامه بود آن را در دسته بندی آسان از نظر موضوعی قرار میدهیم.
  2. سوالات 1 تا 7 True , False , Not Given بوده که در مورد تکامل زندگی دیکنز و سوالاتی در مورد پدر او بوده است. در حالت کلی سوالات Fill the gap  و T,F,NG در بخش قسمت در دسته سوالات متوسط و یا آسان دسته بندی میشود.
  3. سوالات 7 تا 13 fill the gap بوده که در مورد شرایط خانوادگی دیکنز بوده که در این قسمت نیز دشوار نبوده و پاسخ سوالات دست یافتی بوده است

 

پارت دو ریدینگ آزمون آیلتس 2022


موضوع دوم درباره شکل گیری حروف و اعداد اولیه در سه کشور مصر ، بابل و هند بوده است. در بخش ریدینگ آزمون های آیلتس درجه سختی متن ها هرچه جلوتر میرویم بیشتر می شود اما این یک اصل کلی نیست چرا که در برخی از آزمون های سال 2021 و همچنین آزمون های مشابه در کتاب کمبریج 16 امکان داشته که متن 3 از متن 2 بسیار ساده تر و با موضوعی قابل درک بوده است.

  1. در قسمت اول پارت 2 ریدینگ سوالات Heading matching وجود داشت و متن آزمون شامل 7 پاراگراف بوده که هر تیتر مربوط به یک پارگراف بوده است. سوالات heading matching در دسته سوالات متوسط دسته بندی می شود چرا که گزینه اغلب tricky بوده و نمتوان به سادگی همه پرارگراف ها را به گزینه مورد نظر ارتباط داد و یا گاهی چند گزینه در مورد یک پاراگراف درست است
  2. قسمت دوم سوالات شامل 3 اسم مصر ، بابل و هند بوده که میبایست به جملات درست متصل شوند.
  3. قسمت سوم سوالات در پارت دو نیز شامل سه عدد Fill the gap بوده که با توجه به متن و اینکه هر سه پاسخ در یک پاراگراف قرار داشت میتوان سطح سوالات این قسمت را متوسط و یا آسان ارزیابی کرد.

 

پارت سه ریدینگ آزمون آیلتس 2022


موضوع پارت سه ریدینگ ژانویه 2022 درمورد مشکلات محیط زیستی و بیابان زدایی بود. این پارت را میتوان با توجه به سوالات موجود دشوارترین پارت دانست چرا که سطح سوالات مطرح شده و تعداد کلمات به کار برده شده در متن باعث میشد که پاسخ دادن به سوالات راحت نباشد.

  1. در قسمت اول سوالات تعدادی سوال Fill the gap بود که پاسخ دادن به این سوالات دشوار نبوده اما با توجه به موضوع متن در سطح متوسط ارزیابی می شوند.
  2. قسمت دوم و سوم سوالات شامل سوالات matching بوده اما میبایست نام کشورها را با شرایطی که در مورد کشور در متن آمده را match کنید و یا در قسمت سوم سوالات جملات را میبایست با پاراگرافی که به آنها اشاره شده است تطبیق دهید.

آزمون آیلتس ژانویه 2022

تغییرات ریدینگ آزمون آیلتس 2022 را بررسی کردیم و همانطور که مطالعه کردید در این آزمون شاهد تغییر در تعداد متون و یا سوالات نبودیم و تمامی مراحل آزمون همانند گذشته انجام شد. این نکته حائز اهمیت است که در آزمون آیلتس اغلب یکی از مهارت های سه گانه کتبی را دشوارتر بوده و دو مهارت دیگر در سطح متوسط آزمون گرفته میشود و در آزمون آیلتس 8 ژانویه 2022 بخش ریدینگ در سطح متوسط برگزار شده است.

سوالات متداول لیسنینگ آیلتس

آیا ریدینگ آزمون آیلتس سال 2022 تغییر کرده است

خیر – تغییری در فرمت و تعداد کلی سوال ایجاد نشده و نخواهد شد

سوالات ریدینگ آزمون آیلتس ژانویه 2022 دشوار بوده است

برای یافتن پاسخ سوال فوق به وبسایت مراجعه کنید

بررسی ریدینگ آزمون آیلتس 2022

برای بررسی لیسنینگ آیلتس 2022 به وبسایت مراجعه کنید

برای ثبت نام و یا اطلاع از تاریخ شروع دوره ها شما می توانید

  • با شماره تماس های آموزشگاه تماس بگیرید
  • از طریق قسمت تماس با ما با کارشناسان تهران کمبریج در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید