هزینه آزمون آیلتس IELTS 2022

هزینه آزمون آیلتس 2022

قیمت آزمون آیلتس 2022

 

آزمون آیلتس را میتوان معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی دانست که به دو صورت آکادمیک و جنرال در کشورهای مختلف برگزار می شود. دانشجویانی که از کشورهای غیرانگلیسی زبان قصد دارند که به دانشگاههای انگلیسی زبان در کشورهای اروپایی ، استرالیا ، کانادا و آمریکا بروند میبایست برای اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد، ابتدا برای اخذ مدرک آزمون آیلتس اقدام کنند. امروز در تهران کمبریج با موضوع هزینه آزمون آیلتس IELTS 2022 با ما همراه باشید.

 

هزینه آزمون آیلتس در ایران


برای شرکت در آزمون آیلتس یکی از دغدغه های اصلی بعد از آمادگی در این امتحان، توجه به هزینه این آزمون است که هر روز به دلیل نوسانات قیمت دلار در ایران بر هزینه آن افزوده یا کاسته می شود. همانطور که می دانید هزینه آزمون بر اساس قیمت دلار محاسبه می شود و این قضیه موجب ایجاد نوساناتی در قیمت آزمون آیلتس خواهد شد به همبن خاطر پیشنهاد ما این است که اگر قصد شرکن در آزمون آیلتس را دارید آن ار به تاخیر نیندازید.

هزینه آزمون آیلتس چند دلار است


توجه داشته باشید که در کشورهایی که ارز رسمی کشور دلار نیست، هزینه آزمون را میتوان براساس ارز رسمی آن کشور پرداخت کرد. هزینه این آزمون ثابت نیست و در حدود 210 تا 250 دلار متغیر است و این عدد برای آزمون های رسمی آیلتس در کشور ایران 207 دلار می باشد.

 

هزینه آزمون IELTS در ایران چقدر است


مرجع رسمی اعلام هزینه آزمون IELTS در ایران سازمان سنجش بوده که هر ساله از طریق وبسایت Sanjesh.org اقدام به اعلام هزینه رسمی آزمون آیلتس میکند. توجه داشته که با توجه به نوسانات نرخ دلار در ایران ، قیمت آزمون آیلتس در صورت افزایش ناگهانی نرخ ارز تغییر خواهد کرد و در صورتی که با هزینه قدیمی اقدام به ثبت نام کرده باشید، مابه التفاوت از شما اخذ خواهد شد.

 

تفاوت هزینه آزمون به چه صورت محاسبه می شود


در صورت ناگهانی نرخ ارز در کشور، هزینه آزمون آیلتس نیسز دستخوش تغییراتی خواهد شد و چنانچه تا تاریخ اعلام رسمی تغییر قیمت آزمون توسط سازمان سنجش، آزمون شما برگزار نشده باشد، مابه التفاوت محاسبه و از طریق لینکی که موسسه برای شما ارسال خواهد قابل پرداخت خواهد بود.

 

تفاوت هزینه آزمون آیلتس و تافل


هزینه آزمون آیلتس و تافل به عنوان یک آزمون بین المللی شناخته شده در سطح عمومی و آکادمیک تفاوت چندانی نداشته و آنچه به عنوان تفاوت میتوان ذکر کرد، نوع سوالات و  سختی و آسانی آزمون ها می باشد.

نکته پایانی برای شرکت در آزمون آیلتس 2022

اگر قصد دارید که در یکی از آزمون های آیلتس سال 2022 شرکت کنید پیشنهاد ما این است که هرچه زودتر این کار را انجام دهید. باتوجه به بالا بودن هزینه آزمون و امکان اینکه در مرحله اول به نمره مدنظر خود نرسید زبان آموزان لازم است که در دوره های آمادگی آزمون ابتدا شرکت کرده و با شرکت در آزمون های ماک و آزمایشی که مشابه آزمون های اصلی آیلتس 2022 میتوانند سطح آمادگی خود را بسنجند.

سوالات متداول لیسنینگ آیلتس

آیا هزینه آزمون آیلتس افزایش یافته است

خیر – در حال حاضر تغییری درهزینه آزمون آیلتس نبوده و همان هزینه سال 2021 است

هزینه آزمون آیلتس چند دلار است

برای یافتن پاسخ سوال فوق به وبسایت مراجعه کنید

هزینه آزمون آیلتس در ایران چه مقدار است

برای یافتن پاسخ سوال فوق به وبسایت مراجعه کنید

برای ثبت نام و یا اطلاع از تاریخ شروع دوره ها شما می توانید

  • با شماره تماس های آموزشگاه تماس بگیرید
  • از طریق قسمت تماس با ما با کارشناسان تهران کمبریج در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید