اصطلاحات اپلای فاند تحصیلی

اصطلاحات فاند تحصیلی

اصطلاحات فاند دانشجویی

اخذ پذیرش از دانشگاه های اروپایی و امریکایی امروزه به یک هدف مهم برای دانشجوهای ایرانی تبدیل شده است اما با توجه به اینکه هزینه زندگی و تحصیل در این کشورها اغلب گران میباشد، رقابت برای اخذ بورسیه دانشجویی و تحصیلی از استاد ، دانشگاه و کشور مدنظر بالا میباشد. امروز در تهران کمبریج به اصطلاحات اپلای فاند تحصیلی میپردازیم. با ما همراه باشید

 

انواع بورسیه دانشجویی


دو نوع از رایج ترین فاندهای تحصیلی RA و TA هستند که اولی مخفف Research assistant و دومی مخفف Teacher assistant میباشد. این دو فاند بسیار رایج بوده و اغلب برای دانشجواین دوره دکترا در نظر گرفته میشود اما این شانس برای دانشجویان دوره فوق لیسانس نیز وجود دارد که با ارائه مدارک کافی ، فاندهای فوق را برای خود اختصاص دهند.

فاند TA (Teacher assistant) چیست


اساتید دانشگاهی و کمیته ی موجود در هر رشته اصلی ترین قسمت برای اختصاص این نوع فاند محسوب میشود. فاند TA همانطور که از معنی آن پیداست به معنی دستیاری استاد دانشگاه هست که برای این موضوع کمک هزینه دانشجویی دریافت خواهید کرد. معدل بالا و نمره زبان بالاتر از مقدار درخواستی دانشگاه به دریافت این نوع فاند کمک بسیاری میکند. این فاند مخصوص مقطع تحصیلی خاصی نبوده و شما میتوانید در هر مقطعی دانشجویی این فاند را دریافت کنید:

 1. روی پروژه ای مشخص با هماهنگی استاد فعالیت خواهید کرد
 2. معدل شما برای دریافت این فاند مهم است
 3. نمره ی آژمون زبان شما مهم است
 4. میزان دریافتی با فاند RA تفاوت چندانی ندارد

 

فاند RA (Research assistant) چیست


این فاند اغلب برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته میشود اما دانشجویان دوره ی فوق لیسانس هم همچنان شانس دریافت این نوع فاند را خواهند داشت. در این نوع فاند شما بر روی پروژه ای مشغول به کار خواهید شد و تفاوت آن با فاند TA در آن است که در فاند RA شکا روی پروژه ی دانشجویی خودتان فعالیت حواهید کرد که این موضوع از باب صرفه جویی در زمان بسیار حائز اهمیت است:

 1. روی پروژه خودتان کار میکنید
 2. میزان دریافتی تقریبا مشابه فاند TA میباشد
 3. صرفه جویی زمان
 4. اغلب برای دانشجویان دوره دکترا میباشد

 

پارشال فاند در بورسیه تحصیلی


هزینه های زندگی دانشجویی شامل شهریه دانشگاه + هزینه های جاری زندگی در آن کشور است. اگر شما هر یک از شهریه های RA , TA را گرفته باشید اما همچنان شهریه دانشگاه را میبایست پرداخت کنید این نوع فاند پارشال است بدین معنا که تمامی هزینه های شما را پوشش نخواهد داد و تنها بخشی از هزینه ها که مربوط به هزینه های جاری زندگی در کشوری اروپایی و یا آمریکایی است را پوشش میدهد.

 1. تنها بخشی از هزینه ها را پوشش میدهد
 2. شهریه دانشگاه را باید پرداخت کنید

 

فول فاند بورسیه تحصیلی چیست


فول فاند همانطور که از اسم آن پیداست یعنی کاملا هزینه های شما را پوشش خواهد داد. این بدان معناست که شهریه دانشگاه شما ضفر شده و در کنار آن مبلغی به عنوان دستیاری به شما پرداخت می شود که هزینه های شما را پوشش خواهد داد. بورسیه فول فاند باعث میشود که در مراحل اخذ ویزای تحصیلی نیز کار راحتتری داشته باشید و مدارک مالی کمتری برای توجیه سفارت میبایست ارائه دهید:اصطلاحات اپلای فاند تحصیلی:

 1. راحتی در بخش ویزا
 2. هزینه دانشگاه و زندگی را پوشش میدهد

بورسیه اسکالرشیپ چیست


بورسیه تحصیلی اسکالرشیپ Scholarship یک بورسیه عمومی میباشد که معمولا به گروه عظیمی از دانشجویان تعلق میگیرد به عنوان مثال این فاند ممکن است به تمامی دانشجویان ترم یک داشنگاههای کانادایی تعلق بگیرد. فاند اسکالرشیپ معمولا توسط نهادهای دولتی و دانشگاهی در سطح بالا در نظر گرفته میشود و درمیان دانشگاه های مدنظر تقسیم میشود.

 1. یک نوع بورسیه عمومی است
 2. ممکن است به همه دانشجویان بدون درخواست دادن تعلق بگیرد
 3. توسط نهادهای دولتی ارائه میشود

سوالات متداول لیسنینگ آیلتس

تفاوت فاند TA و RA چیست

برای پاسخ سوال فوق به وبسایت مراجعه کنید

بورسیه اسکالرشیپ چیست

برای یافتن پاسخ سوال فوق به وبسایت مراجعه کنید

تفاوت فول فاند و پارشال فاند

برای پاسخ سوال فوق به وبسایت مراجعه کنید

برای ثبت نام و یا اطلاع از تاریخ شروع دوره ها شما می توانید

 • با شماره تماس های آموزشگاه تماس بگیرید
 • از طریق قسمت تماس با ما با کارشناسان تهران کمبریج در ارتباط باشید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید